• info@dr-behrad.com
 • 02188792149
 • آدرس: تهران، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی، پلاک 19 (ساختمان پزشکان نشاط)، طبقه 4، واحد 12
بهترین جراح پروتز زانو در تهران

زانو بزرگ ترین مفصل اندام های تحتانی بدن انسان است که به دلیل تحمل فشار و وزن زیاد، در معرض آسیب های زیادی قرار دارد. بسیاری از افراد در سنین بالا به دلیل فشار بیش از حدی که در سنین پایین تر به زانو وارد کرده اند، باعث آسیب آن می شوند. آسیب جدی به زانو باعث می شود تا دامنه حرکتی این مفصل به شدت کاهش پیدا کند. در چنین شرایطی تنها راه برای درمان مشکلات مفصل زانو، انجام جراحی پروتز زانو است.

طی این جراحی مفصل آسیب دیده از ناحیه زانو خارج می شود. تعویض مفصل زانو از جراحی های نسبتاً پیچیده ای است که باید با دقت بالایی انجام شود. در این مطلب به معرفی یکی از بهترین های جراح پروتز زانو در تهران می پردازیم تا افرادی که نیاز به جراحی تعویض زانو را دارند؛ بتوانند بهترین جراح پروتز را برای جراحی انتخاب کنند.

بهترین جراح پروتز زانو در تهران
بهترین جراح پروتز زانو در تهران

جراح پروتز زانو در تهران کیست؟

بهترین جراح پروتز زانو در تهران کسی است که در رشته ارتوپد تحصیل کرده است و بعد از گذراندن دوره های خود توانایی جراحی تعویض مفصل زانو را کسب کرده است. بهترین جراح تعویض مفصل زانو کسی است که از سطح دانش بالایی برخوردار است و از روش های متنوعی مانند عکس برداری، معاینه و‌‌… برای تشخیص علت آسیب دیدگی زانو استفاده می کند. بهترین جراحان زانو از تجربه بالایی برخوردار هستند و صورت بروز هر اتفاقی در حین جراحی، می توانند با تکیه بر سطح اطلاعات خود و مهارتی که در طی سال ها تجربه جراحی کسب کرده اند، آن را رفع کنند‌.

بهترین جراح و متخصص پروتز زانو در تهران از تجهیزات به روز و پروتز با کیفیت برای انجام جراحی استفاده می کند تا بتواند احتمال موفقیت در جراحی را افزایش دهد و از شدت عوارض بعد از عمل بیمار بکاهد. نکته ای که باعث تمایز یکی از بهترین های جراح پروتز زانو در تهران با سایر جراحان می شود؛ توجه به نگرانی بیمار برای جراحی و ارائه یک مشاوره اطمینان بخش برای افزایش اطلاعات و آگاهی آن است.

مطالعه مقاله:
چه اندازه در رابطه با مفصل شارکو یا نوروپاتیک آگاهی دارید؟

 

جراحی پروتز زانو چگونه انجام می شود؟

جراحی تعویض مفصل زانو نیاز به دانش و تجربه بالایی دارد. این جراحی ممکن است با درد زیادی همراه باشد. به همین دلیل بیمار برای جراحی بیهوش می‌شود یا از کمر به پایین بی حس می‌شود. برای شروع ابتدا زانو را برش می دهند تا بتوانند به کاسه زانو دسترسی داشته باشند. بعد از دسترسی به کاسه زانو، مفصل آسیب دیده در اثر ضربه یا بیماری را با مفصل مصنوعی یا پروتز تعویض می کنند.

بهترین جراح پروتز زانو در تهران
بهترین جراح پروتز زانو در تهران

اهمیت انتخاب بهترین پروتز زانو در تهران

جراحی پروتز زانو عمل بسیار پیچیده ای است که طی آن مفصل آسیب دیده زانو با مفصل مصنوعی یا پروتز تعویض می شود. این جراحی نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد زیرا طی این جراحی ممکن است آسیب زیادی به مفصل زانو وارد شود. این جراحی سنگین در دوران نقاهت ممکن است با درد زیادی همراه باشد. انتخاب یکی از بهترین های جراح پروتز زانو در تهران کمک می کند تا درصد موفقیت این جراحی بالا باشد و با عوارض بعد از عمل کمتری همراه باشد. هرچه قدر پزشک از دانش و تجربه بیشتری برخوردار باشد، احتمال آسیب دیدن بیمار در حین جراحی و بعد از آن کمتر می شود.

 

برای درمان چه عارضه و بیماری هایی باید جراحی پروتز زانو انجام شود؟

امروزه بسیاری از بیماری هایی که باعث اختلال در عملکرد زانو و محدود شدن دامنه حرکتی آن می شوند، از طریق عمل پروتز زانو درمان می شوند. بسیاری از کسانی که به دلیل ساییدگی شدید یا ضربه قادر به حرکت زانوی خود نیستند، می توانند از این روش درمانی برای درمان زانوی آسیب دیده خود استفاده کنند. انواع عارضه و بیماری هایی که جراحی پروتز زانو قابل درمان هستند عبارت هستند از:

 1. آرتروز شدید زانوها
 2. آرتروز زانوها که همراه با دفرمه شدن زانو ها باشد
 3. ضربه و فشار شدید به زانو
 4. مرگ استخوان زانو

بعد از انجام جراحی پروتز زانو بیمار فردای روز عمل راه اندازی میشود و با واکر راه می‌رود در یک ماه اول بیمار ممکن است درد داشته باشد که با مسکن کنترل میشود.

مطالعه مقاله:
نکات مهمی که باید در مورد جراح تعویض مفصل ران بدانید

 

در صورت مشاهده چه علائمی باید برای جراحی پروتز زانو به پزشک متخصص مراجعه شود؟

وجود برخی از علائم در بیمار نشان می دهد که زانو دچار آسیب شدیدی شده است و بهتر است برای انجام جراحی به یکی از بهترین های جراح پروتز زانو در تهران مراجعه کند. مهم ترین علائمی که بیماران در صورت مواجه شدن با آن باید به پزشک ارتوپد و جراح زانو مراجعه کنند عبارت است از:

 1. بیمار به دلیل احساس درد شدید در ناحیه زانو قادر به راه رفتن و انجام کارهای روزانه خود نیست.
 2. بیمار در صورت بلند کردن وسایل سنگین بعد از خرید یا در هنگام راه رفتن درد زیادی را احساس می کنند.
 3. در صورتی که بیمار به دلیل درد زیاد در ناحیه زانو نمی تواند درست بخوابد و دائما بیدار می شود.
 4. زمانی که بیماری به دلیل محدود شدن دامنه حرکتی و سفت شدن عضلات پا نمی تواند زانوی خود را تکان دهد.
بهترین جراح پروتز زانو در تهران
بهترین جراح پروتز زانو در تهران

چه اقداماتی باید قبل از عمل پروتز زانو انجام شود؟

جراح پروتز زانو قبل از انجام پروتز زانو به بررسی کامل سوابق بیمار می پردازد. اطلاع از بیماری ها و بررسی وضعیت جسمی بیمار کمک می کند تا جراح بتواند با دقت و توجه بیشتری عمل پروتز زانو را انجام دهد. کسانی که باید جراحی پروتز زانو را انجام دهند ابتدا باید آزمایشات تجویز شده توسط پزشک متخصص را انجام دهند. همچنین بایستی چند ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن کاملا خودداری شود. در صورتی که فردی در روزهای قبل از جراحی از داروهای رقیق کننده خون استفاده کرده است، بهتر است به جراح پروتز زانو اطلاع دهد.

 

مراقبت های بعد از عمل پروتز زانو چیست؟

در پایان عمل جراحی، معمولاً بیمار فقط یک روز پس از جراحی از بیمارستان مرخص میشود. معمولاً دوران نقاهت این جراحی برای هر بیمار با توجه به شرایطی که دارد، متفاوت است. بیشتر بیماران قادر هستند تا یک تا دو ماه بعد از انجام جراحی بدون کمک راه بروند. فاکتورهایی مانند شرایط جسمانی بیمار، میزان آسیب دیدگی قبل از عمل، مراقبت های بعد از عمل و…در تعیین دوران نقاهت و سلامت بیمار تاثیر گذار هستند. رعایت مراقبت های بعد از عمل پروتز زانو کمک می کند تا نتایج عمل موفقیت آمیز باشد و بیمار طی زمان کوتاهی بهبود پیدا کند. مراقبت های بعد از عمل تعویض مفصل زانو عبارت است از:

 • داروهایی که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود باید سر وقت مصرف شوند.
 • در صورت احساس درد و تورم شدید بهتر است به پزشک متخصصص مراجعه شود.
 • بعد از انجام جراحی بهتر است از لوازم کمکی مانند واکر، عصا و …استفاده شود تا فشار چندانی به مفصل زانو وارد نشود.
 • بهتر از یک تا دو ماه بعد از انجام جراحی از نشستن پشت فرمان و رانندگی پرهیز شود.
 • در صورت دستور پزشک باید جلسات فیزیوتراپی به طور کامل انجام شود.
 • کسانی که جراحی تعویض مفصل زانو را انجام می دهند، باید از بلند کردن لوازم سنگین پرهیز کنند.
مطالعه مقاله:
هالوکس والگوس یا انحراف شست پا

 

مراجعه به پزشک

در این بخش از محتوا به بررسی اینکه یکی از بهترین های جراح پروتز زانو در تهران در صورت مشاهده چه علائمی و بیماری هایی از این روش برای درمان زانو استفاده می کند پرداختیم. دانستیم که بیماری هایی مانند آرتروز، دفرمه شدن زانو و…از عارضه هایی هستند که بهتر است در صورت همراه بودن با علائمی مانند درد شدید، تورم، سفتی و… از طریق جراحی تعویض مفصل یا پروتز انجام شود. دکتر عباس بهراد متخصص ارتوپدی و جراح زانو و لگن یکی از بهترین جراح های تعویض مفصل زانو در تهران میباشد که با استفاده از جدید ترین روش های درمانی، برای درمان و جراحی مفصل زانو استفاده می کند. شما می توانید بدون نگرانی و با اطمینان کامل برای انجام جراحی پروتز زانو به ایشان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Phone