• info@dr-behrad.com
  • 02188792149
  • آدرس: تهران، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی، پلاک 19 (ساختمان پزشکان نشاط)، طبقه 4، واحد 12
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران دغدغه بسیاری از بیمارانی است که از درد مفاصل زانو رنج می برند. تهران پر جمعیت ترین استان ایران است که پزشکان و جراحان زیادی در حوزه ارتوپدی و جراحی تعویض مفصل زانو به صورت تخصصی در آنجا فعالیت می کنند. به همین دلیل بیشتر بیماران در انتخاب جراح برای انجام جراحی تعویض مفصل با چالش و سردرگمی همراه هستند.

جراحی تعویض مفصل زانو تقریباً پیچیده است و به همین جهت به دقت و مهارت بالایی احتیاج دارد. به همین دلیل است که بیشتر افراد مایل هستند تا جراح حاذقی را با خدمات مناسب برای انجام این جراحی انتخاب کنند. در این محتوا به بررسی جراحی تعویض مفصل و خدماتی که بهترین جراح تعویض مفصل برای انجام این جراحی ارائه می دهد، می پردازیم. با ما همراه باشید تا با یکی از بهترین جراحان تعویض مفاصل زانو در تهران آشنا شوید.

 

جراحی تعویض مفصل زانو چیست و به چه منظور انجام می شود؟

زانو از مفاصلی است که به دلیل عوامل متعددی مانند تصادفات، بیماری های مفصلی، فشار شدید، ضربه و…دچار آسیب می شود. آسیب دیدگی این مفصل در صورت شدید بودن باعث اختلال در راه رفتن، درد شدید، ناتوانی در انجام فعالیت های روزانه و…می شود. جراحی مفصل زانو به منظور تعویض مفصل آسیب دیده انجام می شود.

طی این جراحی؛ بخش های آسیب دیده مفصل به طور کامل از زانو جدا می شوند و با مفصل مصنوعی جدید از جنس فلز یا پلاستیک جایگزین می شوند. بیماران بعد از گذراندن دوران نقاهت خود می توانند مانند افراد عادی راه بروند و به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

چه بیمارانی باید برای تعویض مفصل به بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران مراجعه کنند؟

ساختار مفصل زانو در افراد عادی به گونه ای است که به دلیل وجود غضروف در دو سر استخوان ران و ساق؛ زانو به آسانی حرکت می کند؛ اما اگر ساختار مفصل زانو به هر دلیلی مانند بیماری آرتروز آسیب ببیند؛ ممکن است فرد قادر به حرکت زانوی خود نباشد. معمولاً آرتروز باعث از بین رفتن غضروف در زانو می شود.

با از بین رفتن غضروف در این ناحیه؛ استخوان ها روی هم ساییده می شوند. ساییدگی استخوان ها روی هم باعث ایجاد درد شدید در مفصل زانو می شود. به همین دلیل کسانی که به دلایل متعددی قسمتی یا تمام غضروف زانو را از دست داده اند و از طریق روش هایی مانند فیزیوتراپی، دارو درمانی و…درمان نشده اند؛ باید برای انجام این جراحی به پزشک متخصص مراجعه کنند.

 

چه بیماری هایی باعث اختلال در ساختار مفصل زانو و نیاز انسان به انجام جراحی تعویض مفصل می شوند؟

علاوه بر ضربه و فشار شدید؛ بیماری های متعددی هستند که به مرور زمان باعث آسیب دیدن مفصل زانو می شوند. آسیب دیدگی شدید زانو و از بین رفتن بخش زیادی از غضروف تنها از طریق تعویض مفصل آسیب دیده با مفصل مصنوعی امکان پذیر است. آرتروز، شکستن استخوان های اطراف مفصل زانو، آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت از شایع ترین بیماری هایی هستند که از طریق جراحی مفصل نیز درمان می شوند.

بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

ویژگی بهترین جراح تعویض مفصل زانو چیست؟

پیچیدگی جراحی تعویض مفصل زانو موجب شده است تا اغلب بیماران نگران انجام این جراحی باشند؛ اما بیماران نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که با انتخاب بهترین جراح تعویض مفصل؛ می توانند این عمل را با درصد موفقیت بالا و عوارض کم پشت سر بگذراند. با توجه به تحقیقاتی که در زمینه انتخاب بهترین جراح انجام شده است؛ بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران از ویژگی برخوردار است که برخی از آن ها عبارت هستند از:

  • یکی از ویژگی های بارز بهترین جراحان در حوزه تعویض مفصل این است که دائماً اطلاعات خود را در رابطه روش های نوین جراحی تعویض مفصل و تجهیزاتی که به انجام بهتر این جراحی کمک می کند؛ به روز می کنند. به روز بودن اطلاعات جراح کمک می کند تا آن ها بتوانند با توجه به نوع بیماری و وضعیت بیمار؛ روش مناسبی را که از عوارض کمتری برخوردار است؛ برای انجام جراحی انتخاب کنند.
  • از دیگر ویژگی های بهترین جراحان تعویض مفصل این است که بیمار را با نوع جراحی، عوارض بعد از عمل، مراقبت های قبل و بعد از عمل و درصد موفقیت آشنا می کنند. آن ها با مشاوره و راهنمایی صحیح بیمار را از استرس و اضطراب قبل از عمل دور می کنند و شرایط مناسبی را برای انجام جراحی فراهم می کنند.
  • بهترین جراحان تعویض مفصل در استان تهران از تجهیزات پیشرفته ای برای تشخیص بیماری و بررسی وضعیت مفصل زانو استفاده می کنند. آن ها از متریالی برای تعویض مفصل آسیب دیده استفاده می کنند که از کیفیت بالایی برخوردار باشد. استفاده از متریال مناسب برای مفصل مصنوعی نقش بسزایی در انجام این عمل و طول عمر مفصل مصنوعی بعد از انجام جراحی دارد.

 

جراحی تعویض مفصل زانو چه مزیت هایی را برای بیمار به همراه دارد؟

جراحی تعویض مفصل زانو اگرچه ممکن است با عوارض بعد از عملی مانند درد شدید، تورم، کبودی، ترومبوز وریدی عمقی، لخته خون و…همراه باشد اما؛ اولا این عوارض بسیار نادر هستند و در خیلی مواقع قابل پیشگیری هستند و دوما فواید آن برای بیمار به قدری است که بیشتر بیماران با وجود این عوارض تمایل دارند تا جراحی تعویض مفصل را برای زانو انجام دهند. برخی از مهم ترین مزیت های این نوع جراحی عبارت هستند از:

  • مهم ترین فایده این جراحی؛ کاهش درد ناشی از ساییدگی استخوان ها است. کسانی که جراحی تعویض مفصل را انجام می دهند؛ اگرچه در ماه های اولیه با کمی درد همراه هستند اما بعد از مدتی درد ناحیه زانو تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
  • در صورتی که این جراحی با هدف تغییر فرم زانو انجام شود؛ می تواند بعد از جراحی باعث اصلاح فرم زانو شود. برای مثال با انجام این جراحی پاها از حالت پرانتزی خارج می شوند و به حالت طبیعی بازمی گردند.
  • بهبود کیفیت زندگی از مزایای دیگر جراحی مفصل زانو است. خوشبختانه با انجام این جراحی بیماران به راحتی می توانند به انجام فعالیت روزانه خود مانند راه رفتن، خرید کردن، رانندگی، ورزش کردن و…بپردازند. بیماران بعد از انجام این جراحی قادر هستند بسیاری از کارهای خود را بدون کمک دیگران و کاملاً مستقل انجام دهند.
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران
بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران

چگونه می توانیم بهترین جراح تعویض مفصل زانو را برای جراحی انتخاب کنیم؟

با دانستن اطلاعاتی در رابطه با ویژگی های بهترین جراح آرتروپلاستی زانو؛ انتخاب یک جراح باتجربه برای انجام این جراحی آسان می شود. اگر در انتخاب جراح برای انجام این جراحی تردید دارید؛ کافیست تا به بررسی اطلاعات تحصیلی، رزومه کاری، نتیجه عمل های انجام شده، رضایت مراجعه کنندگان قبلی، بررسی نظرات درج شده در شبکه های اجتماعی پزشک منتخب خود بپردازید. با بررسی تمام این اطلاعات می توانید از مهارت و تجربه کار جراح مورد نظر خود مطلع شوید و با اطمینان کامل برای انجام عمل اقدام کنید.

 

مراجعه به پزشک

در این محتوا به بررسی کامل این موضوع که بهترین جراح تعویض مفصل زانو در تهران از چه ویژگی هایی برخوردار است؛ پرداختیم. حال با دانستن این موضوع می توانید در کنار تحقیق و بررسی بهترین جراح را برای انجام این جراحی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که با وجود درد شدید در ناحیه زانو؛ به هیچ عنوان بدون تحقیق، هر جراحی را برای انجام این عمل سنگین انتخاب نکنید. دکتر عباس بهراد یکی از جراحان حاذق و باتجربه ای است که در زمینه جراحی تعویض مفصل زانو در استان تهران فعالیت می کند.

دکتر عباس بهراد متخصص ارتوپدی جراح زانو و لگن با استفاده از جدیدترین تکنیک های درمانی و استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته؛ بیش از ۳۰۰۰ عمل جراحی موفقیت آمیز داشته اند که تعداد زیادی از آنها بیماران تعویض مفصل زانو بوده اند. شما می توانید بعد از مشاهده و بررسی نظرات افرادی که جراحی آرتروپلاستی آن ها توسط دکتر عباس بهراد انجام شده است؛ با خیال آسوده برای این عمل به ایشان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

PhoneInstagramEmailBehance